Akademia Obywatelska

W nie tak znów odległej historii Polski znajdzie się kilka przykładów ad hoc inicjowanej obywatelskiej aktywności na rzecz działalności dydaktycznej. Dość wspomnieć Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Uniwersytet Latający czy w latach ’70 XX wieku Towarzystwo Kursów Naukowych.

Inne czasy, inni ludzie, inne miejsca. Ale dzisiaj cel zdaje się pozostawać ten sam: dzielić się i wymieniać wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Małkowie chciałby zaprosić Państwa do udziału w Akademii Obywatelskiej.

W społeczności lokalnej, Ludzi Stąd – w bliskim i nieco dalszym sąsiedztwie Małkowa, Warty, Sieradza – jest wiele osób, które charakteryzują zawodowy profesjonalizm i kompetencje; osób, które przejawiają pasję w realizacji swoich planów życiowych. Szukamy daleko zaspokojenia ciekawości poznawczej, a blisko są pasjonujący ludzie. Cudze chwalimy, swego nie znamy.

Naszym zamierzeniem jest zorganizowanie cyklicznych spotkań w formie wykładów otwartych w ramach Akademii Obywatelskiej. Co miesiąc spotykamy się w podziemiach Pałacu. Serdecznie zapraszamy, mile widziane ciekawość, chęć rozmowy i podszyte wyrozumiałością życzliwe zainteresowanie.

Inicjatywa ma charakter non-profit. Nie pobieramy opłat za udział w spotkaniach, jak i wykładowcy nie pobierają honorariów.

11 kwietnia gościliśmy p. Wisławę Jordan, która przybliżyła nam salon artystyczny Małkowa.

Podziel się tą informacją!